Avşa Adası Pansiyonları - Avşa Adası Otel Fiyatları 2018
Avşa Adası Haberler
Avşa Adası Genel Tanıtım
Avşa Adası Genel Tanıtım
Takımadaların daha küçük adalarından biri olmasına rağmen, Avşa en çok turist çeken biridir. Aslında, 1970'li yıllarda Türkiye'de orta sınıf aileler için en popüler tatil yerlerinden biriydi.

Ada resmen Türkeli olarak isimlendirilmiştir, ancak bu hiç bir zaman yakalanmamıştır ve çoğu kişi, belki de hükümet belgeleri hariç, adanın Rum adı olan Afissia'dan türeyen Avşa'yı çağırmaya devam etmektedir.

Bir kum saati şeklinde kabaca, adanın iki yerleşimi vardır: Avşa olarak da bilinen ana şehir, batı körfez üzerinde ortalanmış ve daha küçük Araplar köyü, doğudaki koyları resmen Yiğitler.

Ada, ortasından aşağı doğru uzanan geniş bir tepelik aralığa sahiptir, banyo yapmak, yüzmek veya yüzmek için güzel koylar ve yazın çok sıcak geçer.


İletişim

İngilizce popüler bir dil değildir, ancak birçok insan İngilizce veya Almanca konuşur. Bu, yabancılardan ziyade Türkler tarafından ziyaret edilen bir adadır, ancak Türkler inanılmaz misafirperver insanlardır ve eğer biri eğer dükkanda biri yoksa tercüme etmek için bir İngilizce konuşmacısı almak için gönderilirse şaşırmayın.

Ulaşım

Year-round boats which can accommodate cars from Tekirdağ (on the northern/European coast of the Sea of Marmara) and Erdek (on the southern/Asian coast of the Sea of Marmara, 1hr 45min). There are also pessenger-only fast ferries (3½hr) from Istanbul during summer months. Ferries from Tekirdağ cost 15 TL/person, while ferries from Istanbul cost 40 TL/person (or 30 TL/person on the slower ferry departing on Saturday mornings). Ada içi ulaşım

Şehirdeki Avşa'nın ana meydanından otobüsler kalkıp ada çevresinde dolaşırken, bir çift dolmuş operatörü, bir taksi ile bir minibüs arasında bir tür haç var. Bunlar ada çevresindeki belirli yolları takip eder. Adanın etrafından dolaşmak mümkündür ancak uygun olmayanlar için değil, bacakların iyi bir şekilde uzanmasıdır. Yürümek, su aldığınızdan emin olun - adanın bazı kısımları çok kırsaldır ve başka bir kişiyi kilometrelerce veya saatlerce göremezsiniz. Bisiklete binme de bir seçenek, ancak Türklerin yol güvenliği yasalarını zor bir kuraldan ziyade isteğe bağlı bir engel olarak görmeye eğilimli olduklarını unutmayın. İsterseniz bir scooter veya arabaya feribotla binebilirsiniz, yollar değişkendir. Maalesef, iktidardaki hükümet, geçtiğimiz birkaç yılda bir iyileştirme programı olmasına rağmen, tüm yolları korumak için belediyeye yeterli para sağlamadı.Neler Yapılır? Pastoral bir Akdeniz adası cenneti için beklediğiniz gibi, adada yapılacak büyük bir miktar yoktur. Yaz aylarında bu sadece çok sıcak olduğu kadar iyi.

Avşa'da bir "Lunapark" fuarı var. Adanın her yerinde, bazı özel, bazı özel kumsallar da var. Adanın şekli nedeniyle bazı doğal koyları olan birkaç gerçek mücevher var. Ana tepelerin üzerinde oldukça kolay bir şekilde yürüyebilmek mümkündür, ancak sabah erken saatlerde ya da öğleden sonraları erken saatlerde yola çıkarsanız bol su aldığınızdan emin olun.

Kasabadaki ana şerit biraz yapışkan olabilir, ancak feribot iskelesine giderseniz, yakındaki bir çift balık pazarı tezgahı var. Buradaki çocuklar, balıkla nasıl başa çıktıklarını göstermek için çok mutlular, balıklar taze ve Türk mangalında mangalda pişiriliyorlar.

Şeride doğru ilerlerken, dışarı çıkıp Mavikoy adında bir yere geleceksin. Tepeye çıkmadan önce deniz manzaralı bir restoran, bazı güzel plajlar ve tepenin ardından gün doğumu / gün batımı etrafında çiftlerin uğrak yeridir.