Avşa Adası Pansiyonları - Avşa Adası Otel Fiyatları 2018
Avşa Adası Nerede Nasıl Gidilir – Avşa Adası Seferleri - Aktiviteler, Ne Yapılır

Marmara Denizi'nde yer alan Avşa Adası, Turizm merkezleri içinde yer alıyor. Ada da bulunan kumsallar kusursuz denilebilecek nitelikte ve doğal kumdan oluşuyor. Meskenler sahil kesiminde yer aldığı için konaklama tesisleri de plaj kesiminde konumlanmış. Ada'nın ünlü plajları olan Altınkum ve Çınar Koyunda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Meşhur Altınkum plajı ve denizi eşsiz ve büyüleyici doğa harikasına ev sahipliği yapıyor. Altınkum da yer alan deniz sığı olması ilede biliniyor ve yüzme bilmeyenler için herhangi bir tehlike yaratmıyor olmasıdır. Bu nedenle bir çok yüzme bilmeyen ya da çocuklarını denize rahatlıkla sokmak isteyen aileler için bir numaralı tercih olarak geçmektedir. Diğer bir meşhur koy ise Çınar koyudur. Çınar koyu son derece aktif bir yer olmakla birlikte ailelerin vazgeçilmezi olarakta bilinir. Avşa Adası Marmara bölgesinde bulunan en popüler turizm ve eğlence yerleri arasında yer alıyor. Her sezon geleneksel olarak Ağustos ayında Avşa Festivali ve çeşitli aktiviteler düzenleniyor. Adada herkese hitap edebilecek eğlence mekanları yer alıyor. Adada yaşam oldukça ekonomik. Büyükşehir piyasasını aratmayacak ekonomik ölçülerde alışveriş yapabileceğiniz bir çok süper market, pazar alanı ve manavlar bulunuyor. Adaya özgü olarak süs ve hediyelik eşyalar satan mağazalarda var. Avşa’da bütün deniz su sporları yapılabiliyor. Özellikle su kayağı, dalış ve snorkling çok yaygın olarak başta geliyor. Adada balıkçılık yaygın olarak yapılıyor ve halkın belli kesimi geçimini balıkçılıktan sağlıyor. İskele meydanı sabah ve akşam saatlerinde balık tutmayı sevenlerle dolup taşıyor. Herhangi bir sağlık problemi sorununuz oluşursa, Aile hekim binası ve özel muayeneler mevcut. Adada tıbbı müdahale yapılamayacak kadar sağlık durumu ciddi ise ücretsiz deniz ambulansı ile Avşa’dan Erdek hastenelerine sevk sağlanıyor. Çocuklu ailelerin birarada eğlenebilecekleri lunaparkta mevcut. Avşa’da bisiklet kiralayarak adanın her yerini gezebilme olanağınızda var. Dilerseniz elektrikli bisiklet, normal bisiklet veya atv motorsiklet kiralayarak ada turu yapabilirsiniz.


Avşa Adası’nda Nerede Kalınır?

Avşa Adası’nda her bütçeye uygun konaklama tesisi yer alıyor. Ziyaretçiler pansiyonlarda kalabileceği gibi günlük kiralık evlerde veya kamp alanlarında kalabilirler. Kalabalık aileler için günlük kiraya verilen evlerde tercih edilebilir. Otel ve Pansiyon olarak; Otel Avşa, Korsan Motel, The Park Otel, Ayata Otel ve birçok dahası tercih edilebilecek nitelikteki özelliklerde. Ziyaretçiler isterlerse sezonluk (3-4 aylık) ev kiralayabiliyor.
Avşa’da Ne Yenir ?

Yiyecek konusunda oldukça alternatif bulabilirsiniz. Fiyatlar ada olmasına rağmen Büyükşehir fiyatlarıyla hemen hemen aynı ve ekonomiktir. Plaj boyunca yer alan kafelerden soğuk içeçekler ve fast food gıdalar bulabilirsiniz. Avşa da oldukça yaygın olarak tüketilen kumpir, akşam yürüyüşlerinde mutlaka tadılması gereken yiyeceklerin başında geliyor. Bölgenin ada olması da balık restoranlarının oldukça fazla olduğuna işaret.
Adada bulunan restauratlardan sizin için seçtiklerimiz ;
Akvaryum Restaurant
Tanz Restaurant
İstanbul Restaurant
Mercan Restaurant
Balıkçı Erol’un Yeri Avşa Adası Nerede Nasıl Gidilir?


Avşa Adasına ulaşım için; İstanbul, Bostancı ve Yenikapı’dan her gün 09.45′te deniz otobüsleri 3 saat aralıklarla Ada’ya sefer yapmaktadır. Bayram ve diğer sezon içi yoğun günlerde ekstra sefer düzenlenmektedir. Ada yaz aylarında yoğun talep gördüğü için bilet bulmak biraz zor olabiliyor fakat 2-3 gün önceden bilet rezervasyonu yaparak ya da satın alarak rahatlıkla adaya ulaşabilirsiniz.
Adaya arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ'dan her gün günde 2-3 sefer düzenlenen gemiler ile ulaşabilirsiniz. Aracı olmayan ve yolcu olarak Tekirdağ üzerinden Avşa ya gitmek isteyenler ise İstanbul Seyahat otobüs firması ile seyahat edebiliyor.
ÖMER KAPTAN ve ÖZ KAPTAN GEMİSİ SEFERLERİ
24 HAZİRAN 2017 TARİHİ İTİBARİ İLE HERGÜN.
Avşa’dan Kalkış Hergün: 08:30 – 11:30 ve 18:00
Tekirdağ Kalkış Hergün: 08:00 – 12:30 ve 15:30
Kalkış limanı, Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’dır eski cezaevi karşısı.

– Adalar Gemi Seferleri

16 HAZİRAN 2017 TARİHİ İTİBARİ İLE HERGÜN

Marmara Adasın’dan Kalkış Hergün: 15:45
Avşa’dan Kalkış Hergün: 16:30
Tekirdağ Kalkış Hergün: 20:00
Yolcu Kişi Başı: 25 TL.

Motorsiklet Şöför Dahil: 60 TL.

Araba Şöför Dahil: 90 TL.

Münibüs Şöför Dahil: 140 TL.

Kamyonet Şöför Dahil: 160 – 200 TL.

Gsm: 0535 764 95 34 Gsm: 0544 327 76 74

Avşa Ofis Tel: 0266 896 26 77 Tel: 0266 869 27 77

– Erdek Avşa Marmara Seferleri

Erdek’ten Avşa Adası Hergün 09:00
Marmara Adası – Erdek Hergün 17:30
Avşa Adası – Erdek Hergün 18:15

Ömer Kaptan Adalar 1 Gemisi Erdek Avşa Ulaşım Fiyatları
Gestaş Ücret Tarifesi Geçerlidir.

– Silivri-Avşa Adası Seferleri
Avşa’dan – Silivri’ye Her Sabah saat 11:00

Silivri’den – Avşa’ya Cuma 19.00 Diğer Günler 16.00

İstanbul Seyhat Danışma Hattı 444 59 59

Avşa