Avşa Feribot Gemi Saatleri 2018 yılı tarifesi, erdek avşa adası gestaş gemisi, tekirdağ ömer kaptan avşa feribotu avşa adası özkaptan yener ciner gemisi ile Avşa adası seferleri ve saatleri hakkında genel bilgiler.

Avşa Adası Feribot ve Gemi Seferleri ve Avşa Feribot Gemi Saatleri 2018

Ada’ya bir çok il’den rahatlıkla ulaşım sağlanabiliniyor. Başlıca İstanbul’dan yoğun tercih edilen Avşa Adası diğer il’lerdende talep alıyor. Ada’ya birden fazla feribot ve gemi seferleri düzenleniyor. Gün içerisinde yoğun bir deniz trafiği olan Avşa, hergün 10.000’i aşkın yerli turist ağırlıyor.

Nüfûsu yoğun etkiliyor
Kış aylarında 700 civarında olan nüfûs, yaz sezonun başlaması ve deniz ulaşımlarının hızlandırılması ile birlikte 100.000’i geçiyor.

İstanbul – Avşa Adası Deniz Seferleri

İstanbul, Yenikapı, Bostancı ve Avcılar semtlerinden ağırlıklı çalışan İDO deniz otobüsleri günde 2-3 kez gidiş, dönüş seferi düzenliyor. İstanbul’dan Avşa Adası’na yaklaşık 3 ile 3.5 saat arasında yolculuk sürüyor.

Erdek – Avşa Adası

Erdek ile Avşa arası GESTAŞ arabalı feribot ve BUDO deniz otobüsü hizmet veriyor. Araç ile ada’ya ulaşım sağlamak isteyenler için günde 4 veya 5 kere GESTAŞ arabalı gemi sefer yapmakta ve yolculuk süresi yaklaşık 1 saat 45 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir. BUDO deniz otobüsleri ile sadece “ARAÇSIZ YOLCU”luk yapabilirsiniz. BUDO Deniz otobüsü ile yaklaşık 45 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ada’ya ulaşmış olacaksınız.