Avşa Adası Yiğitler Köyü nerede, nasıl gidilir, kalacak yerler, plajlar, koylar, oteller, moteller, pansiyonlar, günlük kiralık evler hakkında bilgiler.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Haritası

Coğrafi konumu ve ada üzerindeki uydudan görünümü.

Avşa Adası Yiğitler Nerede ve Nasıl Gidilir

  • Avşa adası belediye binası yanından Yiğitler köyüne 15 dakikada bir minibüs seferleri düzenlenmektedir. Minibüsler yola çıktıktan yaklaşık 5 dakika gibi kısa süre içerisinde Yiğit Köyü merkezine ulaşırlar. Mahallenin adı Yiğitler Köyü olarak eskiden kalmıştır. Asıl adı ARAPLAR olan köy zamanla Yiğitler Köyü adını almış ve şimdi de Yiğitler mahallesi olmuştur.

Avşa Adası Yiğitler Gün Batımı
Avşa Adası Yiğitler Gün Batımı

Avşa Adası Yiğitler Köyü Limanı

Adanın 2 büyük limanı bulunur. Gemi limanlarının biri Avşa adası merkezinde diğeri de Yiğitler köyündedir. Adanın can damarını oluşturan gemi ve feribotlar iskeleleri aktif olarak kullanarak yolcu ve aynı zamanda gıda taşımaktadır. Yiğitler köyü limanından Ro-Ro adlı gemi Tekirdağ seferlerini yapmaktadır.


Avşa Adası Yiğitler Köyü Altınkum Plajı
Avşa Adası Yiğitler Köyü Altınkum Plajı

Yiğitler Altınkum Plajı

Adanın doğal güzelliklere sahip plajları vardır. Doğal güzellikteki bu plajlardan bazıları Yiğitler mahallesinde bulunuyor.

Özellikle Altınkum plajını duymayan kalmamıştır. Adıyla ünlü olan Altınkum Plajı Yiğitler Köyünde ayrı bir turizm alanı oluşturmuştur. Adaya Altınkum plajını görmeye ve denize girmek için özellikle gelen turistler de oluyor.


Avşa Adası Yiğitler Köyü Otelleri

Avşa Adası Yiğitler Otelleri
Avşa Adası Yiğitler Otelleri

Yiğitler Köyü Otelleri son yıllarda hayli fazla yapılaşma ile çoğalmıştır. Yiğitler Köyünün Avşa adası merkezine göre daha sakin ve sessiz oluşu turistlerin ilgisini çekmeyi başarmış ve talep oluşturmuştur. Köy pansiyonları ve motelleri revize edilerek havuzlu oteller haline dönüşmüştür. Bazıları ise baştan özel havuzlu olarak inşaa edilmiştir. Yiğitler köyü otellerinden bazılarını sizlerle paylaşalım.

Afissia Garden Hotel – Özel havuzlu ve bahçe içerisinde doğal güzelliklerle yarım pansiyon hizmeti ile hayran bırakıyor.

Bahar Motel – Özel havuzu ve aquaparklı eğlence havuzu ile adanın ilk ve tek aquparklı oteli. Yarım pansiyon usülü ile hizmetinizde.


Avşa Adası Yiğitler Köyü Pansiyonları

Yiğitler köyü pansiyonları ekonomik ve denize yakındır. Avşa adası kadınlar plajına yakın olması nedeniyle mütevazi ve islami tatil arayan ailelerin tercihi oluyor. Yiğitler köyü pansiyon fiyatları ortalama 30 liradan başlıyor. Bunlardan bazıları Ayşegül Pansiyon, Erdoğan Pansiyon, Ok Pansiyon.


Avşa Adası Yiğitler Köyü Günlük Kiralık Evler Barış Suit
Avşa Adası Yiğitler Köyü Günlük Kiralık Evler Barış Suit

Avşa Adası Yiğitler Köyü Günlük Kiralık Evler

Ailecek tatile çıkanlar ve birarada olmak isteyenler Avşa adası yiğitler köyü günlük kiralık evler hizmetinizde. Bahçe katı veya bahçeli müstakil villalardan , apartman dairelerine kadar alternatif seçenekler ile beğeninize sunulmuş. Ortalama günlük kiralık yazlık fiyatları ise şöyle ; En ucuz 80 liradan başlayıp, en fazla 200 liraya kadar yükseliyor.


Avşa Adası Yiğitler Köyü Beach Cafeler

Avşa Adası Yiğitler Köyü Altınkum Gold Beach
Avşa Adası Yiğitler Köyü Altınkum Gold Beach

Yiğitler’de son zamanlarda çok şık ve teknolojik dizayn edilmiş beach cafeler yapıldı. Yiğitler köyünün en güzel plajlarında hizmet veren beach cafelerde şezlong ve şemsiyenizi alarak keyifli tatile başlayabilirsiniz. Aynı zamanda ekonomik fiyatlarla alkollü veya alkolsüz içecekler, ünlü markaların et çeşitli ve fastfood ürünlerini bulabilirsiniz. Altınkum Golden Beach Cafe de enfes kahvaltınızı ve yemeğinizi denize karşı yiyebilirsiniz. Sakin ve huzurlu şekilde güneşlenebilir, şezlongunuzdan kalkmadan sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda kağıt oyunları , tavla ve okey gibi masa oyunları seviyorsanız sizleri unutmamışlar. Sezon içerisinde tavla ve diğer masa oyunları turnuvaları düzenleniyor.


Avşa Adası Yiğitler Köyü Altınkum Plajı
Avşa Adası Yiğitler Köyü Altınkum Plajı

Altınkum Beach Yiğitler Avşa Adası
Altınkum Beach Yiğitler Avşa Adası