Avşa Adası İslami Oteller hakkında ve muhafazakar aileler için tatil planlarından bahsedeceğiz.

Büyük şehirlerde özellikle yaz aylarında yaşamak oldukça sıkıcı ve bunaltıcıdır. Trafik, yoğun çalışma temposu ve bunaltıcı sıcaklardan uzaklaşarak kendinizi dinleyip ve dinlenebileceğimiz güzel tatil yapmak isteriz.

Kendimize uygun ve ekonomik en iyi tatil fırsatlarını sunmaya çalıştığımız AvsaSitesi.com sizlere Avşa Adası’nda islami otellerde tatil konusunda bilgiler veriyoruz. Muhafazakar kesimden olan ve ailecek sakin, huzurlu tatil yapmak isteyenler için Avşa adası’nda gidilebileceğiniz alternatif yerlerden bahsedeceğiz.

Avşa Adası İslami Oteller

Avşa Adası’nda muhafazakar yada tamamen islami oteller yoktur. Fakat Avşa Adası’nın şehirden , gürültüden ve gözden uzak merkeze yakın veya uzak günlük kiralık evler ve villalar bulunmaktadır. Günlük kiralık yazlık evlerde mahreminiz içerisinde huzurlu, sakin , sessiz ve güvenli plajlarda rahatlıkla denize girebilirsiniz. Şehir merkezine yakın olmak istiyorsanız merkezde bulunan pansiyon gibi tesisleri tercih edebilirsiniz.

Tam muhafazakar olmasın da aile kesimi olsun diye düşünürseniz sizler için tamamen ailelerden oluşan Avşa adası’nın Değirmenardı mevkiisini önerebiliriz. Değirmenardı mevkii genellikle aile ve yazlıkçı tatilcilerin konakladığı mahalledir. Mahalle’de genellikle villa tarzı müstakil evler bulunur. Çevrede pek pansiyon gibi günü birlik tesis bulunmadığı için şehiriçine göre daha az kalabalıktır. Bu nedenle ailecek daha rahat tatil yapmanıza fırsat sunar.

Herkesten uzak denize girmek isteyen hanımlar için özel kadınlar plajıda bulunuyor.

Avşa Adası Kadınlar Plajı

Adanın doğu sahili tarafına doğru gidildiğinde Yiğitler Köyü (ARAPLAR) mahallesi bulunmaktadır. Avşa Adası Yiğitler Köyü‘nde kadınlar plajı yer almakta. Bu plaj halk tarafından kadınlar plajı olarak belirlenmiştir. Tesettürlü hanımefendilerin gönül rahatlığı ile denize girip güneşlenebileceği plaj olararak tanımlayabiliriz. Ada halkının ve misafirlerin kadınlar plajını bilmesinden dolayı erkekler ziyarette bulunmazlar. Avşa adası kadınlar plajına girişler ücretsizdir. Dilerseniz Yiğitler köyü limanında balıkçı tekneleri vardır. Bu tekneleri saatlik veya günlük kiralayarak adanın diğer koylarına gidebilir, restorantlara ulaşabilirsiniz. Güzel bir eğlence aktivitesidir. Plajda suyu sıhıdır bu nedenle çocuklarınız gönül rahatlığı ile denize girebilirler. Avşa adası kadınlar plajına nasıl gidilir diye düşünüyorsanız çok geçmeden makalemizi okuyabilirsiniz ve ulaşım bilgisini öğrenebilirsiniz.

Konaklama imkanlarından bahsedecek olursak otel, motel , pansiyon ve günlük kiralık yazlık evler Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde sizlere önerebileceğimiz alternatif aile oteli ve diğer tesisler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Altınkum Tatil KonaklarıAfissia Garden HotelBahar MotelOk ApartSevim ApartErdoğan Apart tesislerinde  gönül rahatlığı ve huzurla kalabileceğiniz temiz, hijyenik, huzurlu, sakin , aile yeri ve bir o okadarda güvenli olan Yiğitler Köyü siz Avşa Adası misafirlerimizi davet ediyor.

Şimdiden herkese iyi tatiller dileriz.