Avşa Adası Feribot Seferleri başlıça adanın turizmini oluşturan kaynaktır. Avşa adasına nasıl gidilir ve feribot sefer saatleri ile ilgili ayrıntıları paylaşıyoruz.

Avşa, Güney Marmara’da bulunan 36 km2’lik doğal ada’dır. Turist akını genellikle Marmara bölgesi özellikle İstanbul ağırlıklıdır. Bu nedenle İstanbul Avşa Adası feribot seferleri yoğundur. Avşa adasına feribot seferleri haftaiçi ve haftsonu olmak üzere yaz sezonunda hergün düzenli olarak sağlanmaktadır.

Avşa Adası Feribot Seferleri

İstanbul Yenikapı, Bostancı başta olmak üzere Erdek ve Tekirdağ il’lerimizdende sıkça ulaşım sağlanmaktadır. Araçsız, pratik ve en kolay Avşa adasına ulaşım ağı İDO Deniz Otobüsleri ile Bostancı Yenikapı feribot seferleridir. Marmara bölgesinden Avşa adasına araç ile gelmek isteyenlerin tercihi ise Tekirdağ Feribotlarıdır. Tekirdağ’dan Avşa adasına sefer düzenleyen feribotlar yolcu ve araçlı taşıma yapmaktadır. Üçüncü alternatif ise Erdek’tir. Erdek’ten Avşa’ya hem araçlı hemde sadece yolcu olarak düzenlenen üç ayrı ulaşım firması bulunmaktadır. Erdek Avşa Adası Araçlı Feribotlardan başta Gestaş olmak üzere Yavuznaz gemisi hizmet vermektedir. Sadece yolcu taşıması yapan hızlı feribot BUDO (Burulaş) deniz otobüsleri Erdek’ten Avşa’ya 45 dakikalık kısa bir süre sonra ulaşır.

Avşa Adası Sefer Saatleri

İstanbul Bostancı ve Yenikapı’dan Avşa Adasına hızlı feribot sefer saatleri : Haftaiçi hergün 08:00 – 08:30 ve 09:00 olarak tanımlanmıştır. [success]Oluşabilecek sefer saati değişikleri ve iptaller için 0850 222 44 36 numaralı İDO Çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.  [/success]