Avşa Adası Değirmenardı mevki aile yazısı kesiminden oluşan nezih ve elit bölgedir. Konum olarak Kuzeybatı yönündedir.

Avşa adası Değirmenardı Ailelerle Dolu

Değirmenardı mevkii adından da Anlaşılacağı üzere yıllar önce eski değirmen taşının bulunduğu mevkiye isimlendirilmiştir. 1998’de kadar değirmenardı Mevkii ndeki taş değirmen tarihi eserlerini koruyordu. Bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı deniz sularına yenik düşerek yerlebir olmuştur.

Değirmenardına nasıl gidilir ?

Feribottan indiğinizde denize sırtınızı verin, sol istikamete 10 dakika boyunca İsmail bandından yürüyün. Yürürken sağ tarafınızda lunaparkı göreceksiniz lunaparka doğru sapmayın ve dümdüz devam edin. Lunaparktan yaklaşık 5 dakika sonra Çınar Oteli BİM marketi göreceksiniz. Çınar Otel dahil olmak üzere ve ilerisi değirmenardı Mevkii olmaktadır. Bölgeye geldiğinizde villaları göreceksinizdir. Geniş Plajı ve sahil bandına sahip olan bölgede huzurlu bir tatil geçireceksiniz.

Değirmenardı mevkii villalar ve müstakil evler ile yapılaşmış konutlarla Bir yerleşim yeri haline gelmiştir. Zamanla müstakil evler Apart pansiyona dönüşmüş ve yeni inşaatlar yapılarak günübirlik ve konaklama tesisleri kurulmuştur.


Avşa adasının Nezih bölgesi olarak bilinen değirmenardı mevkii sakin huzurlu güvenli ve aile kesimi yerleşimi olduğu için aileler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Bölgede Avşa adası günlük kiralık evler bulunabilmeniz oldukça kolaydır. Denize sıfır Yalı dairelerinden, müstakil bahçeli villalar kadar geniş konaklama yelpazesine sahip seçenekler ile Avşa’da keyifli tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.


Bölgenin Plajı doğal ve ince kumludur. Çakıl taşı ve benzeri gibi rahatsızlık verecek dış maddeler yoktur. Denize girerken deniz ayakkabısı giymenize hiç gerek yoktur. Avşa Denizi hijyenik, berrak ve yosunsuzdur. Bölge plajında genellikle aileler bulunduğu için daha huzurlu ve güvenli tatil fırsatı ooluşturur. Yağmurlu havalarda ve lodosta insan boyunu aşmayacak şekilde ufak çaplı dalgalar meydana gelmektedir.

Avşa adası Değirmenardı Mevkiinde tatilinizi geçirmek için, size önerebileceğimiz üye tesislerden bazıları Boğaziçi Motel, Korsan Motel, Kum Motel, Yelken Motel, Temel Motel, Ayberk Otel, Çınar Otel, Yalı Apart, Kaan Motel, Yalı deniz pansiyon, kumsal suit, sevnur villa ve Avşa apart resimlerine bakabilir ve telefon ile bilgi alarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.