Kedi Mama Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Kedi Mama Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir? Kediler, insanların en çok tercih ettiği evcil hayvanlardan birisidir. Fakat onlara sadece birer hayvan nazarıyla bakmamak gerekir. Sahibi, onları en iyi şekilde sahiplenmeli, onların bütün ihtiyaçlarına itina göstermesi gerekir. Bunların başında da beslenmeleri gelir. Kedilerin sağlıklı beslenmelerinde ilk tercih mamalardır. Kedi mama tercihi, kedilerin yaşlarına göre yavru, yetişkin ve […]

Kedi Mama Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kediler, insanların en çok tercih ettiği evcil hayvanlardan birisidir. Fakat onlara sadece birer hayvan nazarıyla bakmamak gerekir. Sahibi, onları en iyi şekilde sahiplenmeli, onların bütün ihtiyaçlarına itina göstermesi gerekir. Bunların başında da beslenmeleri gelir. Kedilerin sağlıklı beslenmelerinde ilk tercih mamalardır. Kedi mama tercihi, kedilerin yaşlarına göre yavru, yetişkin ve yaşlı kedi mamaları olarak sınıflanır. Bunun yanında light kedi mamaları, fazla kilo problemi olan kediler için tercih edilir. Yine kısırlaştırılmış kedilere özel mamalar da mevcuttur. Ayrıca kedi türlerine göre de kedi mamaları vardır. Bunlar, özel ırk kedilerin daha sağlıklı beslenmelerini ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlarlar. Mama tercihinde kedinizin türünü, yaşını ve diğer ihtiyaçlarını iyi belirlemeli ona uygun mama tercihi yapmalısınız.

Kedi Tırmalama Tahtalarının Faydaları ve Özellikleri
Kediler, doğuştan tırmalamaya meyilli hayvanlardır. Hatta bu, onlar için bir ihtiyaçtır. Evlerde beslenen kediler, bu ihtiyaçlarını halıları, koltukları, çekyatları, perdeleri tırmalayarak gidermeye çalışırlar. Bunu yaptıkları zaman da eşyalarda zararlar ortaya çıkar. Bunu engellemenin yolu da onlara kedi tırmalama tahtaları almaktır. Bu sayede kediler, tırmalanmak için özel üretilmiş ürünleri kullanacaklar, eşyalara zarar vermeyeceklerdir. Kedi tırmalama ürünlerinin:

  • Kaliteli,
  • İnsan ve hayvan sağlığına zararsız,
  • Doğal hammaddelerden

Üretilmiş olması gerekir. Tercihler arasında yatay paspas şeklinde, dikey, çok katlı kedi tırmalama ürünleri mevcuttur. Hatta çeşitli oyuncaklar ile donatılmış olanlar dahi vardır. Bütün bunlar arasından kedileriniz için en uygununu seçebilir, kedilerinizin hoşça vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Kedi Şampuanı Çeşitleri ve Özellikleri
Kedilerin hususi ihtiyaçlarından birisi de temizliktir. İyi bir temizlik sayesinde kedilerin tüyleri daha canlı, daha temiz olur ve kedileriniz daha sağlıklı bir yaşam sürer. Kedi şampuanı bu açıdan en isabetli tercihtir. Kediler için çeşitli şampuan türleri bulunmakta, sabun türleri, kuru şampuan türleri, toz şampuan türleri ve köpük şampuan türleri tercihe sunulmaktadır. Üstelik sudan hoşlanmayan kediler için kuru şampuan türleri bulunmakta, bu sayede kedileriniz suya maruz kalmadan temizlenebilmektedir. Farklı koku seçenekleri sayesinde kedilerinizin bulunduğu ortamın kokusu dahi değişmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir