Avşa Yaza Doymuyor

Avşa Yaza Doymuyor Mevsim Sıcaklıklarının Üzerinde Seyreden Hava Sıcaklığı Bir Türlü Ada’ya Sonbaharı Getiremedi. Avşa Yaza Doymuyor Sonbaharın son haftalarına girdiğimiz şu günlerde Avşa adası’nda hava sıcaklıkları halen Temmuz ve Ağustos ayındaki gibi 35 derecelerde seyrediyor. Havaların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle tatilciler ve yazlıkçılar ada tatilini bırakamıyor. Deniz suyu sıcaklığıda 27 derecelerde olmasıyla deniz […]

Avşa Yaza Doymuyor Mevsim Sıcaklıklarının Üzerinde Seyreden Hava Sıcaklığı Bir Türlü Ada’ya Sonbaharı Getiremedi.

Avşa Yaza Doymuyor

Sonbaharın son haftalarına girdiğimiz şu günlerde Avşa adası’nda hava sıcaklıkları halen Temmuz ve Ağustos ayındaki gibi 35 derecelerde seyrediyor. Havaların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle tatilciler ve yazlıkçılar ada tatilini bırakamıyor. Deniz suyu sıcaklığıda 27 derecelerde olmasıyla deniz sezonuda halen açık durumda. Avşa’nın en keyifli dönemini yaşayan tatilciler Avşa adasının en keyifli zamanını yaşıyor.

Balığa Doyduk

Balık av sezonunun açılmasıyla beraber uskumru ve istavritin bol olduğu bu yılda neredeyse balığa doyduk. Geçtiğimiz haftalarda balıkçılar ağ atarak 400 kiloğram ağırlığında uskumru balığı yakalamışlardı. Satışa çıkartılan balıklar tatilciler ve halk tarafından yoğun ilgi gördü. Hergün taze balık yemenin ayrı keyfini de yaşayan Avşa’lılar bu sene balığa doyacak gibi gözüküyor.

Feribot Seferleri Devam Ediyor

Başta İstanbul olmak üzere Tekirdağ ve Erdek – Avşa adası feribot seferleri devam ediyor. Bitmek bilmeyen yaz nedeniyle Avşa adası’nın sezonu 3 aydan 4 aya yükseldi. Tatilciler akın-akın halen adaya gelmeye devam ediyor. Bu durumdan gemi sahipleride çok memnun.

Pansiyonlarda %50 İndirim

Eylül ayına özel bir çok konaklama tesisi fiyatlarında yüzde elliye varan indirim promosyonları düzenledi. Temmuz ve Ağustos ayında 3 kişilik 100 tl olan odalar şu anda 50-60 liradan kiralık durumda. Hal böyle olunca ekonomik tatil yapmak isteyenler Eylül ayında 2. tatillerini yapmaya fırsat bulmuş oldular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir