400 Kilogram Uskumru Balığı Yakaladılar

400 Kilogram Uskumru Balığı Yakaladılar. Marmara Denizi , Avşa Adası açıklarında balık avı sezonunun açılmasıyla birlikte 400 kilogram Uskurum ve Palamut balığı yakalayarak sezonu bereketli açtı. 400 Kilogram Uskumru Balığı Yakaladılar Avşa adasında bir grup balıkçı Marmara denizi açıklarında ağ ile avlanmaya çıktılar. Ağları topladıktan sonra 400 kilogram Uskumru ve Palamut balığı yakaladıklarını görüp sevinç […]

400 Kilogram Uskumru Balığı Yakaladılar. Marmara Denizi , Avşa Adası açıklarında balık avı sezonunun açılmasıyla birlikte 400 kilogram Uskurum ve Palamut balığı yakalayarak sezonu bereketli açtı.

400 Kilogram Uskumru Balığı Yakaladılar

Avşa adasında bir grup balıkçı Marmara denizi açıklarında ağ ile avlanmaya çıktılar. Ağları topladıktan sonra 400 kilogram Uskumru ve Palamut balığı yakaladıklarını görüp sevinç içerisinde hayrete kapıldılar. Balık avı sezonunu kısmetli ve bereketli açan Avşa adası balıkçılarının sevinci gözlerinden okunuyor. Marmara denizinde balık türlerinin yeniden çoğalması da umut verici.

Kıyı’dan Bile Çıkıyor

Profesyönel ve amatör balıkçıların açıklamalarına göre Uskumru Avşa’da o kadar bol ki kıyı’dan bile olta ile tutulabiliniyor. Özellik Avşa iskelesinden kıyı balıkçılığı yaparak olta atıldığında Uskumru yakalama şansı oldukça yüksek. Uskumru akımından hemen sonra Lüfer başlıyor. Uskumru, Lüfer balığının en sevdiği yiyecek olduğu için Uskumru’yu hem yiyor hemde sürgüne uğratıyor. Eylül sonu, Ekim ayı başı gibi Lüfer avıda başlıyor.

Balık içinde kakan adamlat

Bekir Teker paylaştı: 10 Eylül 2017 Pazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir